توضیحات پروژه

بخش های شعیبیه، حمیدیه و گمبوعه در استان خوزستان در جنوب غربی کشور ایران قرار دارند. جمعیت این بخش ها مجموعا بیش از 80 هزار نفر است. بخش های حمیدیه و گمبوعه از توابع شهرستان حمیدیه می باشند که در سال 1391 با انتزاع از شهرستان اهواز با 4 دهستان تشکیل شد. روستاهای این بخش ها از مناطق محروم بوده و نیاز به احداث مدرسه در برخی از آن ها به سبب جمعیت و موقعیت جغرافیایی مشهود است.

مؤسسه راه ایمان مفتخر است به عنوان نماینده آیت الله سیستانی اقدام به تاسیس مدرسه در مناطق و روستاهای محروم بنماید. این روستاها از مناطق کاملا محروم به شمار می روند و تمامی آن ها شیعه نشین هستند و در معرض خطر نفوذ و تبلیغ عوامل وهابیت می باشند.

تعدادی از روستاها چه در شعیبیه، چه در حمیدیه و گمبوعه و چه در دلگان از مناطق کاملا محروم به شمار می روند. در این روستاها بعضا فقط یک کلاس به عنوان مدرسه وجود دارد و دانش آموزان دبستان پسر و دختر در پایه های اول تا پنجم سر این کلاس می نشینند و معلم به همه آن ها در زمان های مختلف در یک کلاس تدریس می کند. طبعا یک کلاس جوابگوی کامل دانش آموزان این روستاها نیست.

برای احداث مدرسه های تیپ با دو کلاس در این روستاها با هماهنگی سازمان نوسازی مدارس نقشه هایی تهیه شده است تا با اجرای این مدارس حداقل نیاز دانش آموزان در روستاها با توجه به آمار دانش آموزی بر طرف گردد.

اکنون به همت خیرین و نظارت و اجرای این مؤسسه مدارسه ای دو کلاسه به نام مدرسه سلمان فارسی در این منطقه ساخته شده است.

مساحت بنای این مدرسه مطابق نقشه ها 180 متر مربع در نظر گرفته شده است.

این مدرسه در تاریخ چهارشنبه مورخ 12 مهرماه 96 افتتاح گردید.

برای مشاهده گزارش افتتاح به بخش اخبار مراجعه نمایید.

 

 

گالری تصاویر