توضیحات پروژه

بخش های شعیبیه، حمیدیه و گمبوعه در استان خوزستان در جنوب غربی کشور ایران قرار دارند. جمعیت این بخش ها مجموعا بیش از 80 هزار نفر است. شعیبیه در استان خوزستان وسط جغرافیایی (کمی مایل به شمال) است. از لحاط طبیعی رود کارون مرز شرقی و رود دز مرز غربی آن را تشکیل می دهند و شعیبیه را به شبه جزیره ای تبدیل کردند که این موقعیت باعث شده تا خاک بسیار حاصلخیزی داشته باشد. میانگین ارتفاع بخش شعیبیه از سطح دریا 50 متر است.

شعیبیه تا سال 83 دهستان بوده است امّا بعد از آن با تلاش مسئولین و ساکنین آن به بخش تبدیل شده و دارای 58 روستا و مرکز آن روستای گوریه است.

تعدادی از روستاها چه در شعیبیه، چه در حمیدیه و گمبوعه و چه در دلگان از مناطق کاملا محروم به شمار می روند. در این روستاها بعضا فقط یک کلاس به عنوان مدرسه وجود دارد و دانش آموزان دبستان پسر و دختر در پایه های اول تا پنجم سر این کلاس می نشینند و معلم به همه آن ها در زمان های مختلف در یک کلاس تدریس می کند. طبعا یک کلاس جوابگوی کامل دانش آموزان این روستاها نیست.

برای احداث مدرسه های تیپ با سه کلاس در این روستاها با هماهنگی سازمان نوسازی مدارس نقشه هایی تهیه شده است تا با اجرای این مدارس حداقل نیاز دانش آموزان در روستاها با توجه به آمار دانش آموزی بر طرف گردد.

اکنون به همت خیرین و نظارت و اجرای این مؤسسه مدارسه ای سه کلاسه به نام مدرسه مقداد در این منطقه ساخته شده است.

مساحت بنای این مدرسه سه کلاسه به علاوه سرویس های بهداشتی 293 متر مربع در نظر گرفته شده است.

این مدرسه در مهرماه 96 افتتاح گردید.

برای مشاهده عکس های افتتاح مدارس به بخش اخبار مراجعه نمایید.