افتتاح دو مدرسه روستایی در شهرستان هشتبندی

21 آذر 1398|

سیزدهم آذرماه 1398، روزی به یاد ماندنی برای دانش آموزان ابتدایی روستاهای امیرآباد و کهنان بود؛ چرا که از این پس در روستای خود به مدرسه می روند.
مدرسه امام زین العابدین (ع) در روستای امیرآباد و مدرسه امام حسن مجتبی (ع) در روستای کهنان، هر یک دارای شش کلاس درس برای مقطع ابتدایی است. این دو روستا واقع در شهرستان هشتبندی از توابع استان هرمزگان هستند.

مؤسسه راه ایمان ساخت این دو مدرسه را با حمایت خیّرین محترم، از فروردین ماه سال 1397 آغاز و در آذرماه 98 رسماً افتتاح کرد.

برگزاری اجلاس دست اندرکاران مدارس راه ایمان

16 آذر 1398|

اجلاس دست اندرکاران مدارس مؤسسه راه ایمان، روز پنج شنبه 7 آذر 1398 در مجتمع فجر اهواز برگزار شد.
این اجلاس که با حضور صدها معلم، مدیر و دست اندرکار آموزشی مدارس مؤسسه راه ایمان در خوزستان برگزار شد، گامی بلند بود تا مدارس راه ایمان موفق تر و پر شورتر به تربیت و آموزش فرزندان مناطق محروم بپردازند.

از سخنرانان حاضر در این برنامه، می توان به دکتر علی اکبر جلالی چهره ماندگار و پدر فناوری اطلاعات ایران، همچنین دکتر سید حمید خویی عضو هیأت مدیریه مؤسسه راه ایمان اشاره کرد.

اهدای کمک جهیزیه به معلمان مدارس راه ایمان

16 آذر 1398|

مؤسسه راه ایمان در راستای حمایت از معلمان شاغل در مدارس تحت پوشش خود، آذرماه امسال به 9 نفر از بانوان معلم در استان خوزستان کمک جهیزیه اهدا کرد.
این افراد در مدارس مؤسسه راه ایمان در شهرستان های حمیدیه و سوسنگرد فعالیت می کنند.

اولین سری کمک جهیزیه های اهدایی، مردادماه امسال به 6 نفر از معلمان شهرهای خرمشهر و شعیبیه تقدیم شده بود.

بهره برداری از اولین مرکز کارآفرینی راه ایمان در گوریه

19 آبان 1398|

اولین مرکز کار آفرینی موسسه راه ایمان در شهر گوریه راه اندازی شد.
این مرکز که بطور مستقیم برای 12 نفر اشتغال زایی داشته است، پس از ماه ها تجهیز و آماده سازی کارگاه، شروع به تولید بسته هایی از محصولات کشاورزی منطقه نمود و اولین سری تولیدات خرمای خود را آبان ماه 1398 به بازار عرضه کرد.
گوریه، مرکز بخش شعیبیه واقع در شمال استان خوزستان است.

اعزام گروه پزشکی به منطقه الهایی استان خوزستان

6 آبان 1398|

گروه پزشکی موسسه راه ایمان، در ادامه روند پیشین خود مبنی بر خدمت رسانی به مناطق محروم جنوب کشور، اینبار عازم منطقه الهایی از توابع استان خوزستان شدند.

این گروه که در روزهای 2 و 3 آبان ماه بصورت داوطلبانه به منطقه اعزام شده بود، متشکل از متخصصین داخلی، قلب، اطفال، ماما، پزشک عمومی، پرستار و مدیر داروخانه بود.

با یاری مردم محلی و همچنین همکاری صمیمانه پزشکان مستقر در مرکز بهداشت الهایی که در کنار تیم پزشکی اعزامی موسسه راه ایمان بصورت رایگان فعالیت می کردند، طی دو روز 1427 نفر بصورت کاملا رایگان ویزیت شده و دارو دریافت کردند.

بخش الهایی […]

بازدید بانوان راه ایمان از منازل ایتام در بندر جاسک

2 آبان 1398|

بازدید از منازل ایتام در مناطق محروم ایران و نیازسنجی این مناطق، از اقدامات مستمر «مؤسسه راه ایمان» طی سالها بوده است.

در همین راستا، گروهی از بانوان موسسه راه ایمان به منطقه بندر جاسک در استان هرمزگان سفر کرده و ضمن بازدید خانه به خانه از حدود 170 خانواده ایتام آن منطقه، به بررسی نیازمندی های آنان می پردازند.

در این سفر چهار روزه که از روز سه شنبه 30 مهرماه آغاز و تا جمعه 3 آبان ماه ادامه می یابد، هدایایی نیز تقدیم کودکان این خانواده ها می شود.

برگزاری دومین همایش سالانه راه ایمان در سال 1398

22 مهر 1398|

دومین همایش سالانه موسسه راه ایمان در سال 1398، جمعه شب (19 مهرماه) با حضور جمع کثیری از نیکوکاران و خیر اندیشان برگزار شد.
موسسه راه ایمان هر سال دو همایش جهت ارائه گزارش به حامیان و خیرین برگزار می کند.
همایش اول، بهار امسال مصادف با ماه مبارک رمضان برگزار شد.

افتتاح یازده مدرسه در روستاهای استان خوزستان

16 مهر 1398|

همزمان با آغاز سال تحصیلی 99-1398 یازده روستا در استان خوزستان دارای مدرسه شدند.

این پروژه عمرانی که به همت بانیان و حامیان «مؤسسه راه ایمان»، روستاهای توابع شادگان، خرمشهر، سوسنگرد و حمیدیه در استان خوزستان را در بر می گرفت، روزهای 9 و 10 مهرماه رسماً به بهره برداری رسید.

این روستاها شامل:

آلبوگولک، فیه شاوردی، خروسی شمالی در «شادگان»
جدیده، معمره صنگور، سوئیچتی در «خرمشهر»
سید عامر، دحیمی، حمودی سعدون، آلبوعفری در «سوسنگرد»
روستای سید شریف در «حمیدیه»

می باشد.

علاوه بر این، پنج مدرسه دیگر نیز به زودی در منطقه شادگان به بهره برداری خواهد رسید.

 
 

برپایی دو موکب در مرز شرقی و غربی کشور برای زائران اربعین حسینی

16 مهر 1398|

با نزدیک شدن اربعین حسینی و آغاز حضور میلیون ها دلباخته امام حسین علیه السلام، «موسسه راه ایمان» اقدام به برپایی دو موکب در دو نقطه مرزی شرق و غرب کشور، شلمچه و میرجاوه نموده است.

موکب میرجاوه واقع در مرز شرقی ایران، فعالیت خود را از جمعه 12 مهرماه آغاز کرد. تاکنون بیش از 3800 زائر پاکستانی خسته و گرسنه ای که ساعت های متمادی در پشت مرز منتظر ورود به ایران بودند، به میزبانی موسسه راه ایمان میهمان سفره امام حسین (ع) شدند.

موکب شلمچه نیز از روز دوشنبه 15 مهرماه آغاز به فعالیت نمود.

در کل 12 موکب در میرجاوه […]

مسئول گروه پزشکی راه ایمان به دیدار حق شتافت

15 مهر 1398|

إنا لله و إنا إلیه راجعون

سعید صدقیانی مسئول گروه پزشکی مؤسسه خیریه راه ایمان، روز جمعه 14 شهریور 1398 در اثر سکته مغزی درگذشت تا مؤسسه راه ایمان همزمان با ایام شهادت سرور و سالار شهیدان در غم از دست دادن همکار صدیق و مخلص خود به سوگ نشیند.

مرحوم صدقیانی همزمان با پایان مأموریت گروهی از پزشکان اعزامی به مناطق محروم جنوب کشور، همراه همسر و فرزندانش عازم کربلا بود که در میانه راه دچار سکته مغزی شد و به دیدار معبود شتافت.

سعید صدقیانی متولد 1363 و تحصیل کرده رشته مهندسی شیمی بود. از تیرماه سال 92 به خیریه راه […]